Kolor roku 2024:Różowy brzoskwiniowy

Kolor roku 2024:Różowy brzoskwiniowy

2023-12-07 Wyłączono przez Jacek Kurlenda

Różowy brzoskwiniowy łączy w sobie dwa owocowe, ciepłe odcienie: czerwień i żółty oraz świeżość złamanej bieli. Jest przeciwwagą dla barw związanych z nowoczesnym, ciągle zmieniającym się światem, za którym ciężko nadążyć. Taki subtelny odcień we wnętrzu będzie działał kojąco na zmysły. Delikatnie stymuluje, jest apetyczny i podnosi nastrój. Poza tym ma wiele praktycznych zalet.

To kolor stonowany, dlatego nie przytłacza, co czyni go doskonałym tłem dla bardziej wyrazistych kolorów i materiałów wykończeniowych. Można go wykorzystać w różnych wnętrzach i w różnorodnych trendach. Sprawdzi się zarówno jako kolor dominujący, jak i akcent we wnętrzu.

Różowy brzoskwiniowy wywodzi się z palety barw neutralnych dlatego, mimo, że jest odcieniem różu, jest uniwersalny i znajdzie zastosowanie na ścianach w całym domu. Jest na tyle wszechstronny, że można bez obaw zastosować go w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, a nawet kuchni.

Sprawdziliśmy też jak kolor ten koresponduje z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Pasuje w szczególności do aranżacji wnętrz z nutką retro i tych czerpiących z natury jak szalenie popularny styl boho. Wpisuje się też w modny trend wysublimowanych wnętrz w stylu minimaluxe czyli tzw. cichej elegancji. W towarzystwie naturalnego drewna, jasnego kamienia i bieli odnajdzie się doskonale.

W pomieszczeniu pomalowanym Różowym brzoskwiniowym można stworzyć przestrzeń do odpoczynku, regeneracji, ale i pełną radości i inspiracji. Jeśli tego oczekujesz od swojego domu – sięgaj po niego śmiało.